#

2019-02-09 19:49:15

Dzień 2 półfinałów

#

Po bardzo emocjonującym, zakończonym dogrywką meczu pokonaliśmy Hensfort Przemyśl 87:84. Tym samym przedłużamy swoją drogę w walce o awans do finałów mistrzostw Polski.

Spotkanie nie zaczęło się dla nas dobrze – goście po dwóch minutach prowadzili już 8:0 – a my poprzez straty nie potrafiliśmy wyprowadzić skutecznego ataku. Niemoc przełamał Kacper Grzelak, zdobywając 5 punktów z rzędu, popisując się przy okazji akcją 2+1. Zza łuku postraszył Szymon Janczak. My z kolei w końcówce trafiliśmy trzy trójki z rzędu, tę ostatnią – Bartosz Nowacki – który wszedł na boisku dwie sekundy przed końcem kwarty (18:17). W drugiej kwarcie zagraliśmy jeszczed agresywniej w obronie, przez co udało nam się zmuszać rywali do błędów. Grę rywali ciągnął duet Patryk Strzępek i Szymon Janczak, którzy i tak skończyli wcześniej spotkanie z 5 faulami na swoim koncie. Kolejna seria trójek – dwie Michała Kroczaka i jedna Łukasza Uberny. Do szatni zeszliśmy przy prowadzeniu 41:37.

Drugą połowę rozpoczęliśmy od zdobycia 5 punktów. Graliśmy agresywnie pod koszem, a rozwiązań na obronę rywali szukaliśmy także z dystansu. Pojawiła się nerwowość, która poskutkowała błędami w ofensywie. Po celnych rzutach z półdystansu Szymona Janczaka i Bartosza Kosiora, rywale wyszli na prowadzenie 32:28. Po trójkach wspomnianych już wcześniej Uberny i Kroczaka, zremisowaliśmy, a po wsadzie Michała Sitnika – wyszliśmy na prowadzenie 36:34. Nasz skrzydłowy w końcówce wymusił także faule i ostatecznie trzecia kwarta zakończyła się 41:37 na naszą korzyść. Czwarta toczyła się punkt za punkt. Na trzy minuty przed końcem po celnej trójce Aleksandra Griszczuka, wyszliśmy na sześciopunktowe prowadzenie (58:52), jednak nasza nieuwaga, którą wykorzystali gracze z Przemyśla poskutkowała remisem 58:58. W czwartej kwarcie to my musieliśmy gonić wynik. Znów trójkę w świetnym momencie trafił Bartosz Nowacki (79:77). Niestety, nasz faul w końcówce, dwa trafionie rzuty wolne Szymona Janczaka i niewykorzystana akcja rzutowa poskutkowały remisem 79:79 i dogrywką. Mimo że agresywniej zaczęli ją przemyślanie, my zachowaliśmy więcej spokoju, mimo czterech niewykorzystanych rzutów wolnych. Ostatecznie wygraliśmy 87:84 i jutro o 12 zagramy o bezpośredni awans ze Szkołą Gortata Politechniką Gdańsk.

WKK WROCŁAW- HENSFORT PRZEMYŚL 87:84 (18:17, 23:20, 17:21, 21:21, D: 8:5)

WKK: Uberna 26, Kroczak 24, Grzelak 13, Sitnik 12, Nowacki 6, Piotrowski 3, Griszczuk 3, Stachowicz 0

PRZEMYŚL: Janczak 32, Strzępek 24, Serwański 9, Kosior 8, Kucharski 7, Słaby 3, Walciszewski 1, Complak 0, Adamek 0, Prusak 0