WROCŁAWSKI KLUB KOSZYKÓWKI

#

#

#

#

2018-05-14 08:36:58

Od motywacji do zwycięstw

#

We wtorek z rana wyjeżdżamy do Przemyśla na finały mistrzostw Polski U18. Zadanie jest bardzo trudne, bo w grupie znaleźliśmy się z takimi zespołami jak Biofarm Basket Junior Poznań (awans z I miejsca), Trefl Sopot SA (awans z I miejsca) oraz King BC Szczecin (awans z II miejsca), ale nie niemożliwe. Drużyna z Wielkopolski tak jak i my zaczęła rywalizację od półfinałów. - Z jednej strony to trudna grupa, bo każdy z tych zespołów jest naprawdę mocny. Na pewno nie muszę martwić się o motywację, która na takie silne zespoły jest obecna. Będzie wynikać z jakości drużyny przeciwnej, więc myślę, że chłopcy nie będą potrzebować dodatkowego bodźca – mówi Łukasz Dziergowski, trener naszego zespołu. -Trzeba wygrywać każdy mecz i nie ma co kalkulować, czy z kimś się wygra czy przegra tylko po prostu grać swoje. To pokaże, w jakim miejscu jesteśmy.

Przypomnijmy, że do turnieju finałowego awansowaliśmy z drugiego miejsca, wyprzedził nas zespół z Przemyśla – nota bene organizator finałów – który dostał od nas sporą lekcję pokory. Po meczu przegranym co prawda 81:83 nasi zawodnicy zobaczyli, że mają szansę walczyć jak równy z równym nawet z silniejszym fizycznie zespołem. -Sama końcówka była bardzo zacięta. Tak naprawdę mieliśmy trzy szanse, żeby zmienić wynik meczu albo doprowadzić do dogrywki. Niewiele zabrakło. Chłopcy zobaczyli, że stać ich na wiele, mają duży potencjał i wszystko tkwi w ich głowach - nie mogą kalkulować przed meczem, że ktoś jest poza ich zasięgiem – wspomina trener Dziergowski. -Naszą zaletą w klubie jest granie nowoczesnej koszykówki. Wszystko opiera się na umiejętnościach indywidualnych zawodników i nasi zawodnicy też zauważyli, że może mamy mniejszy potencjał fizyczny to jednak nadrabiamy wiedzą, umiejętnościami i kulturą gry.

Są elementy, na które z pewnością nasza drużyna będzie musiała uważać – każda z tych drużyn potrafi dzielić się piłką, są dobre, jeśli chodzi o skuteczność w rzutach z gry, gracze Trefla Sopot świetnie potrafią blokować rywali (a nie ukrywajmy – posiadanie 8 graczy mających przynajmniej 200 cm daje takie możliwości), zza łuku niebezpieczni będą zawodnicy Biofarmu i Kinga. My jednak też mamy swoje asy w rękawie. Jeśli chodzi o same półfinały – w średnich statystykach – nasza drużyna wypadła naprawdę dobrze. Byliśmy najlepiej zbierającą drużyną ze wszystkich (zebraliśmy piłkę 134 razy), a także najlepiej przechwytującą (w sumie 48 przechwytów), trzecim zespołem, jeśli chodzi o celne rzuty za dwa i czwartym – celne rzuty z gry.

Pochwalmy także naszych zawodników za indywidualne statystyki. Można powiedzieć, że Michał Sitnik jest zawodnikiem na piątkę, gdyż był 5. najlepiej punktującym (63 punkty), jeśli chodzi o rzuty z gry (25 celnych) oraz zbierającym (37 zbiórek – 13 w ataku, 24 w obronie). Aleksander Lentka zaś był 4. najlepiej przechwytującym graczem (11 przechwytów), a wspomniany już „Sito”- 7. (10 przechwytów).-Wszyscy trzymają się razem. Gramy zespołowo i każdy zawodnik w nim musi dojrzeć do tego, że nieważne, kto zdobywa punkty. Gra nie opiera się na jednym czy dwóch zawodnikach, każdy musi dać coś od siebie. Zespół musi dojrzeć do tego, żeby ciężar zdobywania punktów spoczywał także na innych. Sami muszą szukać zawodników, którzy w danym meczu mają „swój dzień” – przyznaje nasz szkoleniowiec.

Kończąc, co poprawiał nasz zespół w czasie pomiędzy półfinałami a finałami? –Technikę indywidualną, niuanse taktyczne. Dbaliśmy o to, by zespół funkcjonował razem, był na dobrym pobudzeniu. Sebastian przypomniał fundamenty obrony. Cały sezon był na to, żeby coś wypracować, teraz to musi zaowocować – przyznaje trener Łukasz Dziergowski. Niech zatem zweryfikuje nas boisko, a my zapewniamy – będziemy walczyć. Chcemy naszą motywację i dobrą atmosferę przełożyć na zwycięstwa.


TRANSMISJE LIVE może oglądać tutaj:


TERMINARZ MECZÓW

ŚRODA (16.05)

12:00 Trefl – WKK

14:15 Asseco – Polonia

16:45 Biofarm – King

18:45 Otwarcie turnieju

19:30 Hensfort – Śląsk

CZWARTEK (17.05)

12:00 King – Trefl

14:15 Śląsk – Asseco

16:45 WKK – Biofarm

19:00 Polonia - Hensfort

PIĄTEK (18.05)

12:00 WKK – King

14:15 Polonia – Śląsk

16:45 Biofarm – Trefl

19:00 Hensfort – Asseco

SOBOTA (19.05)

10:00 A4 – B4

12:15 B3 – A3

14:45 A2 – B1

17:00 B2 – A1

NIEDZIELA (20.05)

10:45 O 3.miejsce

13:00 O 1.miejsce

14:45 Zakończenie turnieju

Powiązane artykuły