WROCŁAWSKI KLUB KOSZYKÓWKI

#

#

#

#

2018-08-29 12:21:03

Pierwsze sparingi za nami

#

Jamalex Polonia 1912 Leszno i FutureNet Śląsk Wrocław byli naszymi przeciwnikami w sparingach, które rozegraliśmy w minionym tygodniu. Graliśmy z zespołami, które -nie ukrywajmy – wydaje się, że będą rozdawać karty w najbliższym sezonie I ligi. Przygotowania do sezonu 2018/2019 rozpoczęliśmy w poniedziałek, 13 sierpnia. - Jest fajna atmosfera w drużynie, więc tym bardziej chce się grać coraz więcej meczów. Widzę, że zmierza to ku dobremu. Jestem coraz bardziej zmotywowany, żeby grać więcej i lepiej. Ćwiczy się po to, żeby grać mecze - tylko na to czekałem – mówi Jakub Koelner. - Teraz jest fajny okres – dużo sparingów, zaraz zacznie się liga i będzie można się wykazać. Jest entuzjazm. Pierwszy raz jestem w takiej roli, że jestem jednym z najstarszych, dlatego staram się trochę podpowiadać. Odbieram to bardzo pozytywnie, każdy daje z siebie maksa, nic nie można nikomu zarzucić.

#

Na początek – Jamalex Polonia 1912 Leszno. Trzecia drużyna poprzednich rozgrywek, która została wzmocniona między innymi dwoma zawodnikami z ekstraklasy – Tomaszem Ochońko (BM Slam Stal Ostrów Wlkp.) oraz Adamem Nawrockim (King Szczecin). Do tego dołączyło troje pierwszoligowych graczy – Adrian Mroczek-Truskowski, Mateusz Stawiak (obaj ze Śląska) i Marc-Oscar Sanny (Zetkama Doral Nysa Kłodzo). Parkiet leszczyńskiej hali Trapez zna dobrze dwóch naszych zawodników – Jakub Koelner i Przemysław Malona – którzy grali tam w sezonie 2016/2017. W Lesznie zaczęliśmy piątką: Michał Jędrzejewski, Jakub Koelner, Dominik Rutkowski, Bartosz Ciechociński, Przemysław Malona. Pierwsza kwarta w naszym wykonaniu wyglądała obiecująco, później już gracze trenera Łukasza Grudniewskiego zaczęli się rozkręcać i to oni zeszli na przerwę, prowadząc 50:38. W drugiej połowie odblokował się Kamil Fiedukiewicz. Poza zawodnikami pierwszego składu, który zaprezentowali się naprawdę przyzwoicie, ze zmienników z dobrej strony pokazał się chociażby Fryderyk Matusiak. Mogliśmy pokusić się nawet o zwycięstwo, ale przegrana czterema punktami nie musiała martwić.

JAMALEX POLONIA 1912 LESZNO - WKK WROCŁAW 81:77 (19:21, 31:17, 21:20, 10:19)

JAMALEX POLONIA: Chanas 15, Ochońko 15, Stanferd Sanny 11, Trubacz 9, Mroczek-Truskowski 8, Kaczmarzyk 6, Marc-Oscar Sanny 6, Milczyński 4, Nawrocki 4, Stawiak 3.

WKK: Koelner 16, Pieloch 16, Fiedukiewicz 11, Ciechociński 10, Jędrzejewski 10, Matusiak 5, Malona 4, Rutkowski 3, Uberna 2, Lentka 0

Piątkowy sparing był preludium do tego, co czeka nas w grudniu – derbów Wrocławia. Podjęliśmy FutureNet Śląsk Wrocław, który wzmocnił się 4 graczami – Norbertem Kulonem (GKS Tychy), Aleksanderem Leńczukiem (AZS Koszalin), Bartłomiejem Pietrasem (Arka Gdynia) oraz Robertem Skibniewskim (PGE Turów Zgorzelec). Mecz zaczęliśmy składem: Michał Jędrzejewski, Jakub Koelner, Dominik Rutkowski, Bartosz Ciechociński oraz Fryderyk Matusiak – w pierwszej piątce pojawiło się zatem czterech naszych wychowanków. Ten sparing mógł pokazać, żeby wciąż pracować nad zgraniem i skutecznością rzutową. - W piątek nogi były nie te. Dużo szybciej padliśmy niż w Lesznie, ale staraliśmy się cały czas realizować swoje założenia. Może średnio to wychodziło, ale po to są sparingi, żeby tego próbować – mówi Jakub Koelner. -Nie odczuwałem, że rywale grali rewelacyjnie w obronie. Mieliśmy pozycje do rzutów. W Lesznie trafiliśmy kilka ważnych trójek po wyjściu na pozycję, tutaj nie. Myślę jednak, że jest to spokojnie do dopracowania i nie jest to jakaś bariera nie do przeskoczenia. Cały czas nie zwalniamy tempa – nasi nowi-starzy zawodnicy jak chociażby Kuba, grający bardzo odważnie zarówno pod koszem, ale także posiadający świetny rzut za trzy – pokazują, że nie zamierzają odpuszczać. W tym tygodniu czekają nas kolejne dwa sparingi – w środę (29.08) ponownie z Polonią Leszno, w piątek zaś (31.08) z Rawią Rawicz.

WKK WROCŁAW - FUTURENET ŚLĄSK WROCŁAW 75:89 (13:23, 16:20, 25:31, 21:15)

WKK: Rutkowski 18, Ciechociński 15, Koelner 14, Pieloch 9, Jędrzejewski 8, Matusiak 4, Kroczak 2, Malona 2, Uberna 2, Lentka 1, Madejski 0.

Futurenet Śląsk: Musiał 19, Dziewa 17, Leńczuk 14, Tomczak 10, Krakowczyk 9, Skibniewski 9, Żeleźniak 5, Kulon 4, Michałek 1, Zagórski 1, Kutta 0.

#

Weronika Marek

Powiązane artykuły