#

2019-02-01 08:51:47

Zatopić Kotwicę

#

Kolejny wyjazd, kolejna szansa na przełamanie. Po dobrej odbudowie u siebie – jak zawsze – chcemy spróbować podtrzymać dyspozycję ze swojego parkietu. Naszym rywalem jest zawodząca w tym sezonie, Energa Kotwica Kołobrzeg.

47,8% z gry, 52,2% za trzy, 40 zbiórek, 20 asyst i 12 przechwytów – to kilka liczb z naszego pierwszego starcia z drużyną Dawida Mieczkowskiego, który… złożył rezygnację z posady trenera, a ta została przyjęta przez klub. Jego dotychczasowe obowiązki tymczasowo przejął asystent – Maciej Dudzik. Tamto spotkanie wygraliśmy pewnie – 92:78 – zatapiając tym samym Kotwicę.

Dotychczasowy bilans kołobrzeskiego zespołu to 6-15 (5-5 u siebie, 1-10 na wyjeździe). Przed meczem w WKK Sport Center mieli jedno zwycięstwo i cztery porażki. Przed nami ulegli w Bydgoszczy 73:77 (wtedy w trzeciej kwarcie zdobyli zaledwie 7 punktów), po nas przegrali jeszcze z Sokołem Łańcut, Polfarmexem Kutno, ZB Pruszków i FutureNet Śląskiem Wrocław. Stolica Dolnego Śląska nie służyła Kotwicy, która z zawodnikami Radosława Hyżego przegrała 80:101, jednak po tym spotkaniu coś drgnęło, a konkretniej – nasz najbliższy rywal wygrał trzy mecze z rzędu.

Wśród najskuteczniejszych graczy Energa Kotwicy Kołobrzeg są Damian Janiak (śr. 12,8 p., 6,3 zb, 4,3 a), Jakub Zalewski (śr. 12 p., 1,8 zb, 3,9 a) czy Łukasz Bodych (śr. 11,8 p., 5,4 zb, 1,4 a), którzy wraz z Przemysławem Wroną (śr. 8,1 p., 5,1 zb, 0,7 a) z pewnością powalczą pod koszem.

O ostatnim spotkaniu drużyna z Kołobrzegu z pewnością chce zapomnieć. Przegrana 66:95 w Bydgoszczy z tamtejszą Enea Astorią może boleć, zwłaszcza, po dobrym otwarciu (kołobrzeżanie wygrali pierwszą kwartę 32:16). To także sygnał dla nas, by w przypadku słabszego początku spotkania, przeczekać moment krytyczny i uderzyć ze zdwojoną siłą; tak jak zrobili to bydgoszczanie.

Początek spotkania w sobotę (02.02) o godzinie 18. Transmisja z tego meczu będzie dostępna pod tym linkiem: https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Koszykowka/Liga-1_l...